Mezinárodní film na řeckých ostrovech

By | 20 července, 2021

Mezinárodní kino na řeckých ostrovech

Unikátní řecká krajina je sama o sobě ideální kulisou pro širokou škálu filmových produkcí. Řecko je v zahraničí samozřejmě identifikováno se sluncem, mořem, řeckým způsobem života, vzrušením, dobrým jídlem a pohostinností místních obyvatel. Všechno výše uvedené je o řeckých ostrovech, které se začaly využívat jako prostor, kde se od 60. let 20. století vyvinuly důležité mezinárodní filmy díky své autentičnosti, úspěchu a uznání středomořské krajině. Tyto filmy významně pomohly zahraničním návštěvníkům poznat řecké ostrovy a vytvořit bájné řecké léto, které nikdy nekončí.

Nejdůležitější a nejznámější z těchto filmů jsou:

„CHLAPEC V DOLPHINĚ“, (1957)

Film „Chlapec na delfínu“ byl prvním mezinárodním produkčním filmem, který konkrétně v Řecku natočil Hydran, v hlavních rolích se Sofií Lauren, Alanem Laddem a Cliftonem Webbem. Film byl mezníkem na ostrově, po kterém se film stal lákadlem pro tisíce turistů a zejména prázdninovou destinací pro umělce a intelektuály té doby. Jedním z vrcholů filmu je filmová scéna, kde Sofia Lauren zpívá píseň „What is Love“.

LUC BESSONEN „BIG BLUE“ AMORGOS (1988)

Název vyjadřuje veškerý dojem z filmu a pocit ostrova Amorgos. Nádherné podvodní záběry, které vytvářejí magický obraz, který vyzdvihuje Středomoří a důležitost skutečného přátelství.

S těmito vlastnostmi vytvořil Luc Besson záhadný a záhadný film všech dob. Pláž Amorgos „Agia Anna“ bude pro celý svět modrým létem, které po tomto filmu vždy obnovíme.

„MEDITERRANEAN“, (1991)

Italský film oceněný oscarovým filmem. Celý film je natočen v Kastelorizonu, krajině, která se aktivně podílí na aféře a atmosféře filmu. Krásy ostrova jsou mistrovsky prezentovány a tvoří jedinečné prostředí filmu.

„CAPELLANA CORELLIREN MANDOLINA“, (2001)

V roce 2001 byla americkou kinematografií oceněna ostrov Kefalonia. Případ se odehrává během Velké války a na ostrově najde nejautentičtější scénu, o jaké mohl jeho režisér snít. Hlavní aktéři v hlavních rolích (Nicolas Cage a Penelope Cruz), krásná přírodní krajina, zajistila jejich úspěch a dala poznat Jónský ostrov.

„Greek ZORBA“, (1964)

Zorbas. Slavný román N. Kazantzakise, který byl úspěšně přeložen do mnoha cizích jazyků, se v roce 1964 stal populárním americkým filmem. Chania se rozprostírá ve vesnici Stavros. Tam na pláži vidíme Anthonyho Quinna tančit na hudbu Zorbaka M. Theodorakise Syrtakiho, který se od té doby stal nejznámější hudbou v Řecku. Lady Kedrova Oscar je také na pódiových pergamenech. Po filmu nahradí jméno Zorbas všechny řecké a stane se symbolem zcela nezměněného ducha. Pozoruhodný a interpretace Alana Batese jako anti-Zorb hrdiny.

„SHIRLEY VALENTINE“, (1989)

Mykonos pro Shirley Valentine (1989). Jméno ženy v domácnosti ve filmu, které se díky výletu na Mykonos stane synonymem radosti a lásky. Nejlepšími ukazateli tedy budou slavný ostrov noci, kosmopolitní prostředí, nevázanost a absolutní léto Řecka. Tom Conti bude nyní nejlepší řeckou, tradiční a fantazií všech žen v domácnosti na světě. Bar na pláži s filmem Ag. John.

„NAVARRSKÁ DĚLA“, (1961)

Jeden z druhých klasických filmů na světě s Anthony Quinnem. Stará část ostrova Rhodos je perfektní scénou pro film, který obsahuje některé z nejdůležitějších památek ostrova. Film je klasikou a jeho úspěch uzavřel nominace na Oscara a Oscar za nejlepší efekt. Později si mezinárodní publikum připomene Rhodos ve filmech natočených na Roger Moore, TellySavalas, Claudia Cardinale, Jaqueline Bisset, Ben Kingsley Island.

„ONE EYE“, (1981)

Díky svým kulturním památkám, tajemné historické atmosféře a zlatým plážím byl Korfu ideální pro dobrodružství nejslavnějšího kosmopolitního filmového agenta. Ukazují krásu, kterou si řecký agent krásy zamiluje, a výhledy na ostrov. Roger Moore také vylučuje svůj oblíbený koktejl z martini z krásného vinařství Theotoki, kde na filmové scéně pije víno Corfiot.

„LETNÍ LÁSKY“, (1982)

Darryl Hanah a Peter Gallaher žijí na nejkouzelnějším místě letních erotických dobrodružství jako noví bohové lásky v zadní části kaldery Santorini. Díky západu slunce a různým místům na ostrově je ostrov oblíbeným cílem všech milenců.

„LARA CROFT TOMB RAIDER: THE CRADLE OF LIFE“, (2003)

V roce 2003 je role Angeliny Jolie Lary Croftové na svém vrcholu a Santorini se s ní vydává na některé scény ve filmu, které mají vliv. Kouzelný obraz kaldery krade show a Santorini stoupá na vrchol nejpozoruhodnějších ostrovů na světě.

„MAMMA MIA!“, (2008)

Je to opravdu Skopelos! Jde o to, přinést Broadwayské muzikály na velkou obrazovku. Příběh je zasazen do Skiathosu a zdůrazňuje Esporadas; publikum objeví další krásu vzdálenou obrazům zvyklým na Kyklady. V celém filmu dominuje exteriéru jedinečné prostředí krásných pláží, kaplí a zátok. Pouzdro je tvořeno klasickými písněmi ABBA podporovanými herci Meryl Streep, Pierce Brosnan, Colin Firth a Amanda Seyfried. Ve filmu nic není jako řecký Kalokeri.

„IMMATURE“, (2014)

Italský film byl těžce natočen v Parosu, což je místo, kde mohou protagonisté uniknout z únavného každodenního života. Společně vidíme panorama Parosu s plážemi, vesnicemi, které zachycují krásu ostrova a nabývají vůni Kykladu a pocitu dovolené.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *