Category Archives: Zlaté glóby

zlaté glóby 2018, 74 ročník udílení zlatých glóbů vítězové, 75 ročník udílení zlatých glóbů nominovaní a vítězové

Fakta o Meduse Pet: Medusa vzhůru nohama (Cassiopeia Xamachana)

Reverzní medúzy (Cassiopeia xamachana) jsou dalším členem řádu Rhizostomae. Název druhu, xamachana, znamená jamajský, přestože jeho přirozené prostředí není v žádném případě výlučné pro jamajské vody. Populace existují v celém Mexickém zálivu a Karibiku a dokonce i v pláštích Floridy. Jsou také přítomni uprostřed zeměkoule v Tichém oceánu. I když nejsou medúzy v těchto vodách… Read More »

Řím: Město sedmi kopců

Řím, hlavní město Itálie, je historicky známé jako „město sedmi kopců“. Podle římské mytologie bylo sedm kopců raného Říma Cermalus, Cispius, Fagutal, Oppius, Palatium, Sucusa a Velia. Nyní však moderní „město sedmi kopců“ zahrnuje Myrtle, Flower, Clock Tower, Jackson, Lumpkin a Old Shorter Hills a Mount Aventine. Zpočátku bylo všech sedm kopců obsazeno několika malými… Read More »

Vize pro recenzi utopie

Vize ráje na Zemi byla vyjádřena proroky a básníky v celé lidské historii. Naneštěstí tuto říši divů, kde lidé žijí v harmonii a každý občan hraje roli při rozvoji nebeského společenství, žádný národ na Zemi nikdy neaktualizoval (nebo dokonce naznačil). Ve své práci oprávněné Vize pro Utopii, autor Melchizedek představuje barevný obraz světa bez nedostatku,… Read More »

Co můžete očekávat od turné Golden Triangle v Indii

Zlatý trojúhelník v Indii je jedním z nejvyhledávanějších turistických tras preferovaných cestujícími přicházejícími do této země jen proto, že pokrývá nejznámější a nejdůležitější destinace dědictví. Pokud jste milovníkem cestování a jste zvědaví na populární trasy v Indii; pojem Zlatý trojúhelník vám není cizí. Je to trasa, která, pokud je spojena pomocí přímek, předpokládá tvar trojúhelníku… Read More »

Zlato a to je symbolika

Zlato je považováno za pána všech barev přírody. Stejně jako všechny ostatní barvy má zlato také určitou symboliku a význam. Protože modrá znamená mír a klid, červená je spojena s nebezpečím, zlato je považováno za symbol; dokonalost, realizace a síla. Z tohoto důvodu je zlato spojováno s mnoha různými věcmi, což naznačuje jeho jedinečnost, nadřazenost… Read More »

Zlato a náboženství

Po celou zaznamenanou historii lidstva si zlato drží vysoké postavení. Nachází se v ekonomice jako nositel hodnoty, v umění jako symbol velikosti a v sociální interakci jako známka vysokého postavení. Náboženství po celém světě posilují toto klíčové místo pro zlato, a to buď doslovně – v kontextech souvisejících s božstvím – nebo metaforicky jako značka… Read More »

Jak si vyrobit smažené plátky lilku ve vietnamských křupavých těstovinách – Ca Tim Ran

Vietnamské nebo čínské lilky jsou tenčí a delší, ale pevnější ve srovnání s lilky velkého světa prodávanými na americkém trhu. Vietnamci a Číňané je raději používají při vaření ve srovnání s lilky z velké planety kvůli jejich konečné struktuře a snadnému vaření. Tyto libové lilky se obvykle ještě lépe grilují a smaží. Recept na smažené… Read More »

Existuje lék na rakovinu kůže?

Rakovina kůže je nejčastější formou rakoviny u lidí a každoročně postihuje miliony lidí na celém světě. Tato rakovina je způsobena nadměrnou expozicí slunci, záření, karcinogenům a stárnutí. Existují tři typy: bazocelulární karcinom, melanom a spinocelulární karcinom. Všechny tři představují vážné riziko pro vaše zdraví, ale melanom je nejnebezpečnější. Rakovina kůže je relativně snadno detekovatelná, protože… Read More »

Jaké jsou nejlepší zimní výlety na Islandu

Setkali jste se s neodolatelnou záležitostí pro výlet do země ohně a ledu v zimě? Možná, že prázdniny na Islandu byly ve vašich plánech už dlouho. Nikdy však ve vaší nejdivočejší představivosti vás nikdy nenapadlo navštívit tuto velkolepou zimní krajinu. Neboj se. Budete příjemně překvapeni, že návštěva Islandu tuto zimu má své výhody. Pokud porovnáte… Read More »