Stručná historie studia Warner Bros

By | 20 července, 2021

Warner Bros. Studios je jednou z nejznámějších filmových a televizních společností na světě. Možná tomu nerozumíte, ale pokud jste většinu života sledovali televizi nebo filmy, vyrostli jste s mnoha filmy, které vám tato produkční společnost přinesla. Přivezli nám některé z prvních kreslených postaviček, jako jsou Bugs Bunny, Daffy Duck a Sylvester a Tweety. Tyto postavy byly počátkem světa animovaného filmu, který dnes milujeme a známe.

Jméno sahá až ke čtyřem zakládajícím bratrům Warnerům, Harrymu, Jackovi, Samovi a Albertovi. Tři starší bratři začali ve filmovém průmyslu s filmovým projektorem. Promítali filmy v těžebních městech v Pensylvánii a Ohiu. První otevřené divadlo se jmenovalo Cascade v roce 1903 se sídlem v Pensylvánii.

První filmy byly natočeny v 10. a 20. letech 20. století. Natočily stovky filmů a svým způsobem pomohly formovat filmový průmysl, který dnes vidíme. Původní studio bylo postaveno na pozemku se zemědělskou půdou v roce 1926. Brzy postavili Brownstone Street, která byla v roce 2002 přejmenována na Ashley Boulevard, a New York Street, což jsou dnes dva z nejstarších a nejpoužívanějších sektorů. To jim umožnilo produkovat mnohem více filmů. V době, kdy dorazila 30. léta, natáčeli mnohem více filmů a obchod byl ve vážném rozmachu. Postavili devět nových zvukových scén, které se dodnes používají.

40. léta 20. století nám přinesla Casablancu a Yankee Doodle Dandy. Přidali také tři zvukové pódia a venkovní rezidenční soubor, který se dodnes používá. Silnice se hrála na východ od Edenu s Jamesem Deanem a Johnem Waynem ve hře The Shootist.

Její úspěch pokračoval v 50. a 60. letech hity jako Rebel bez příčiny, My Fair Lady a Bonnie a Clyde. V sedmdesátých letech patřily k jeho nejslavnějším inscenacím Superman, Anyway, ale Loose Boulevard Nights a Život Briana od Montyho Pythona. Osmdesátá léta nám přinesla více filmů o Supermanovi a filmech Lethal Weapon a Policejní akademii.

V roce 2001 Warner Bros. a její mateřská společnost Time Warner Inc. připojili se k America Online Inc. Díky tomu se stali jednou z předních mediálních a komunikačních společností na světě.

Nedávno zaznamenali velký úspěch ve filmu Harry Potter Franchises, který zničil několik pokladen a spustil kulturní fenomén. V loňském roce Harry Potter a Relikvie smrti se první část stala největším otevřením všech dob, které rozbily pokladny. Slumdog Millionaire získal osm Oscarů, sedm cen BAFTA a čtyři Zlaté glóby. Seznam filmů a ocenění, které každý film má, je nekonečný.

Budoucnost Warner Bros. Studio vypadá růžově, vypadá to, že všechno, co vztáhlo ruku k úspěchu. Bude více pokladních záznamů a vyhraných cen. Dokud se jim daří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *