Sunshine’s Tale – zlatý retrívr v Chiang Mai v Thajsku

By | 21 července, 2021

Při práci se zvířaty není žádný den obyčejný. O plánech rozhodují rutiny kolem mimořádných událostí a rozmary přírody. Příběh se nijak neliší v péči o psy v Chiangmai v Thajsku. I ten nejběžnější projekt může změnit život. Kdykoli se zaměstnankyně Karin Hawelka jednoho rána dostala k e-mailu, neměla tušení, co ve své schránce najde.

Mezi obvyklými dopisy, zprávami a tipy na akcie v milionech dolarů, odborně maskovanými jako spam, byl skryt sluneční paprsek. Karin dostala e-mail od muže, který řekl, že viděl tlumeného zlatého retrívra v Doi Suthep. Martin, zvířecí milující křídlo, které psa doporučilo, také poznamenal, že dokumentarista vypadal, že má zranění nohy. Počítač mohl počkat. Alin Taylor, člen týmu Karin and Care for Dog, okamžitě odchází.

Na vrcholu hory Doi Suthep je Wat Phra That Doi Suthep. Chrám je skvělým poutním cílem pro buddhistické svátky v Makha Buja a Visak. Tato 600 let stará svatyně, která se nachází těsně nad rušným městem Chiang Mai, je vidět na slunci v celém regionu. Úchvatný výhled z horského vozu by byl dostatečným důvodem k útěku z města. Karin a Ally však měly misi.

Mezi zářícími zlatými Buddhy, obchody na chodnících a důležitými turisty z komory procházeli mniši pokrytí šafránem chrámovým areálem. Cikcak mezi mnichy byl tým Péče o psy. Netrvalo dlouho a dívky našly svůj skrytý poklad.

Jak bylo oznámeno, krásný zlatý retrívr byl opravdu na zemi. Zbytek zprávy byl bohužel také pravdivý. Kdysi velkolepé zvíře bylo zamořené blechami, těžce zváženo a chromé po chodníku. V klidu se jeho levá zadní noha natahovala, jako by byla kratší než ostatní.

Když se duo dotazovalo na přátelského psa, jejich příběh se začal odvíjet. Nezodpovědný majitel dokumentu ho právě před několika týdny hodil do chrámu a zraněné zvíře nechal na obranu. Příběh byl zjevně tragičtější, protože nikoho nezajímalo, jestli tým vzal psa. Dokonce i mnich, často poslední naděje pro psy opuštěného chrámu, vypadal překvapeně, když si všiml zraněného zvířete. Nakonec to bylo to nejlepší, co se mohlo stát.

Zatímco Ally vzala svůj zlatý objev, Karin nařídila chrámovou lanovku. Tím se zachránil jeho nový náboj 309 kroků, které jsou nejslavnějšími chrámy proslulými slávou. Během několika minut trojice šla k veterinářům. Pes okamžitě našel své nové jméno – slunce.

Rentgenové paprsky odhalily, že Sunshinina levá noha byla ve skutečnosti kratší než její ostatní nohy a obsahovala medailový kolík z předchozí operace. Kolík byl nějak migrován, což způsobilo, že bolestivé místo vyčnívalo za kost. Už nějakou dobu to bylo tak, že vápník nyní obaloval ocel. Všechno, co veterináři mohli udělat, bylo odříznout prodloužený konec. Přesto to byl pro Sunshine zázrak po tom, co muselo být několik měsíců utrpení.

Když tým Péče o psy přenesl Sunshine z veterinární nemocnice do jeho svatyně, začala jeho skutečná osobnost zářit. Neexistuje nic jako dominance důvěry projektovaná mentálně vyváženým zlatým retrívrem. Přes své dlouhé tvrdé kouzlo se Sunshine ukázala hodná své rasy.

Dominantní, i když ne příliš agresivní, se brzy prosadil jako špičkový pes ve své zóně pohody. I proti rezidentní směsi rotvajlerů Noy, Sunshine udělala pevnou čáru. Brzy ukradl srdce týmu Péče o psy. Nepřekvapilo, že za pár dní noví dobrovolníci Teresa a Nok informovali Karin o svém rozhodnutí dát Sunshine navždy domov.

Karin se usmála, když šla zkontrolovat svůj e-mail, zase zpátky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *