Twirting a Facecheating?

By | 20 července, 2021

Od příchodu e-mailů, zpráv, okamžitých zpráv a sociálních sítí si lidé stěžují a frustrují nad možností častějšího flirtování, emocionálních záležitostí a – lapají po dechu! – sexuální únik.

Vyplývá tato reakce ze skutečného nárůstu podvodů nebo z veřejnějšího a přístupnějšího fóra pro trendy a chování, které vždy existovalo? Jinými slovy, opravdu si myslíte, že vy nebo lidé, které znáte, pravděpodobně flirtují a podvádějí nyní než v prostředí bezplatných elektronických médií? Já ne! Nebudu! A ani lidé, které znám. Alespoň ne víc, než bychom zažili, řekněme, osmnácté století.

Nerozhodnosti osobností veřejného života podpořily tento kritický komentář k používání elektronických médií pro sociální účely. Jasným příkladem z poslední doby je guvernér Mark Sanford. Když noviny v Jižní Karolíně zveřejnily sérii e-mailů mezi Sanfordem a jeho argentinskou milenkou, někteří lidé našli rozmar pro cizoložství v technologii. Možná se k bouřce přidá příběh vyprávěný přítelem přítele, který říká, že jeho bratranec opustil svou ženu pro ženu, kterou potkal na MySpace. To je skvělé jídlo pro psychology, novináře a každého, kdo prodává sociální komentáře. Ohlasy tohoto povídání jste nepochybně viděli v televizi, v časopisech a na populárních webových stránkách. Dozvěděli jsme se o tématech, jako je akce a ne flirtování s textovými zprávami, o tom, jak se přátelé z Facebooku mění na sexuální predátory a proč okamžité zprávy vedou k dalšímu kancelářskému podnikání. Kdo tyto věci skutečně kupuje?

Jsme jako kultura opravdu tak posedlí ovládáním svých verbálních interakcí, že jsme dosáhli této úrovně utrpení? Odráží tento typ postoje, jak pohodlně jsme sami se sebou? Je to další příklad sebevědomí, který se dostal do extrému? Myslím, že ano. Kolikrát řekneme něco náhodného, ​​co potom znovu prozkoumáme? Vím, že to dělám hodně! Než počítače vůbec existovaly, lidé říkali: „Vložil jsem si nohu do úst.“ Při vzájemné komunikaci jsme si vždy byli do jisté míry vědomi, ale nevidím důvod tento trend zesilovat jen proto, že texty, e-maily a online příspěvky jsou „tištěná média“. Slyšel jsem lidi říkat: „Jakmile je vytištěno, nemůžete je vyzvednout!“ Opravdu? Jak tedy ukončit tolik smluv u soudu? Jak jsou možné rozvody? Jak se teenageři oddělují prostřednictvím textových zpráv a setkávají se následující den na Facebooku? Proč je literatura po staletí po vydání předmětem otevřené interpretace a diskuse? Je pravda, že v právním smyslu je písemná smlouva těžší než slovní, ale oko nebo plácnutí na trampa je spíše neformální než „xoxo“ v textové zprávě? Nemyslím si to. To je skutečný bod, kterým se řídím. Mluvená slova a fyzické dotyky mají mnohem větší vliv na sexuální chování tištěných médií než kdykoli předtím. Proč posednout věcmi, které je třeba dělat a dělat prostřednictvím elektronické komunikace více, než bychom dělali pro naše každodenní fyzické interakce?

Pokud chtějí lidé se špatnou kontrolou impulzů podvádět, musí najít způsob, jak to udělat, ať už s Blackberry nebo Iphone nebo bez nich. Periodický dramatický televizní seriál „Mad Men“ je oceňován pro přesné zobrazení vztahů mezi ženami a muži v polovině 20. století a získal tři Zlaté glóby a devět cen Emmy. Obsah show je bezpochyby 50% mimomanželských vztahů. Obdivuji realismus spisovatelů v jejich zobrazení manželských úzkostí a lidské tendence hledat zelenější pastvinu. Většina lidí není na tento druh chování hrdá, ale zpět k Bibli! Pamatujete si Davida a Batšebu?

Obával jsem se, že posedlost a čistota náhodných interakcí mezi námi, fyzickými i elektronickými, může vést k podvodu, kterému měl předcházet. Koneckonců, pokušení nezačne v mysli? Pokušení zažíváme, když zjistíme, že příliš přemýšlíme o určité činnosti nebo osobě. Udržujeme neurózu na minimu, že? Takže na oběd jste strávili příliš dlouho rozhovorem s partnerem opačného pohlaví o jeho osobním životě. No a co? Nechte ho jít a přestaňte přemýšlet o jednání s ním! Odkaz se stane. Možná jste svému ex poslali e-mail o osobním problému, o kterém víte, že mu rozumí. Opět, tak co? Opravdu musíme žít svůj život tak přísně, protože se obáváme, že pokaždé dojde k tělesnému pokušení? Tento typ postoje trápí mnoho lidí, kteří trpí náboženskými dysfunkcemi. Je ironií, že jsou to oni, kdo vždy skončí podváděním! Zvoní Ted Haggard?

Pro zábavu a na závěr si přečtěte tento seznam evangelizačních sexuálních skandálů: http://en.wikipedia.org/wiki/Christian_televangelist_scandals

Jak moc nyní chcete ve svém podnikání na Facebooku dominovat? Chcete strávit trochu více času zkoumáním svého textového štítku? Jen se snažte být v tom příliš zaneprázdněný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *